Výlet do Vídně

IMG_2537Všechny páté třídy jsme jely na vlastivědný výlet do Vídně, které je hlavním městem Rakouska – našich jižních sousedů. Vídeň vznikla na místě římského vojenského tábora Vindobona. Postupně se stala sídelním městem habsburské monarchie. Nyní je moderním velkoměstem, žije v ní asi 1 700 000 obyvatel. Vídní protéká řeka Dunaj.

Nejdříve jsme naštívili letní sídlo Habsburků – zámek Schönbrunn, kam jezdívala císařovna Marie Terezie, císař František Josef I. a jeho manželka císařovna Sissi. Bohužel jsme nebyli uvnitř zámku, ale byli jsme v Muzeu kočárů (bývalá jízdárna), kde jsou vystaveny kočáry, ve kterých jezdila císařská rodina. Pak jsem se prošli krásným parkem na vyhlídku Glorietu, odkud je krásný výhled na Vídeň.

Ze Schönbrunnu jsme jeli do centra Vídně. Vystoupili jsme u Vídeňské státní opery. Pak jsme šli na náměstí Stephansplatz ke gotické katedrále Dómu svatého Štěpána (Stephansdom). Od katedrály jsme šli na Hofburg – sídelní hrad panovníků (dnes rakouské vlády). Je zde i celá řada muzeí – např. Klenotnice a Španělská dvorní jezdecká škola. Z Hofburgu jsme šli do Přírodovědného muzea, které bylo krásné, ale strašně velké, takže jsem si ho nestihl celé pořádně prohlédnout. V muzeu je mnoho sálů s velkou spoustou exponátů. V muzeu je sál dinosaurů, drahokamů, minerálů, meteoritů, korálů a zkamenělin, sál ptáků, ryb a savců z celého světa. Výlet se mi moc líbil.

Lukáš Mihula, V.C

Záložka pro permanentní odkaz.