Akce MŠ 2018/2019

Návštěva brněnské ZOO – 16. červen 2019
I když počasí mělo být dle předpovědí všelijaké, nakonec dopadlo velmi příznivě. Ranní deštík jsme přečkali pod střechou se svačinou v ruce a po svačince jsme se již za sucha vydali k bráně brněnské ZOO, za kterou na nás čekal den plný exotických zvířat, her a příjemných chvil v areálu ZOO. Představení ledního medvěda vyloudilo všem úsměvy na tváři, které nám vydržely i po celou cestu zpět do školky. Krásný den…..


Rozloučení s předškoláky – 4. červen 2019
Tradiční akce, kdy jsou předškoláci pasováni do stavu školáckého. Letos nás pobavilo divadlo Kejkle, které pro zúčastněné připravilo odpoledne plné hudby, her, tance a hlavně slavnostního pasování předškoláků. Ač to zpočátku vypadalo na nepříjemné vedro, počasí nám dopřálo stinné odpoledne, které vyvrcholilo rautem pro děti i rodiče. Budoucí školáci se mohli pochlubit absolventskými „plackami“ a dárky na rozloučenou s naší mateřskou školou.


Pohádkový zámek Lysice – 6. červen 2019
„Celoškolkový“ výlet v duchu historie a pohádek na zámek Lysice se vydařil jak po stránce obsahové, tak i po stránce příjemného počasí „pod mrakem“. Nádvoří zámku nám poskytlo ideální místo pro občerstvení a následná prohlídka zámku začala uvítacím ceremoniálem místního krále, který nás uvedl do zámku a následně nás provedl krásným zdejším interiérem. Prohlídka byla doplněna o pohádkovou atmosféru, zvídavé dotazy a zajímavosti ze života obyvatel zámku. Po prohlídce interiérů jsme měli možnost strávit zbytek času v zahradách a nejbližším okolí zámku, které přímo vybízelo ke hrám a občerstvovacím chvilkám. Autobus nás pak bezpečně odvezl zpět do školky.


Výlet parníkem na Veveří – 13. červen 2019
Z MŠ jsme se vydali tramvají a autobusem směrem na hrad Veveří, kde jsme se seznámili s životem našich předků a potom jsme vyrazili směrem k přístavišti. Na parníku příjemně pofukovalo a my jsme mohli z paluby pozorovat život v okolní přírodě. Po vystoupení na břeh jsme využili místního parku ke hrám a občerstvení. Výlet se nám vydařil a děti si užily krásného okolí našeho města.


Cyklovýlet – 18. červen 2019
Jelikož děti při pobytu venku rády jezdí na kole, rozhodly jsme se, že bychom mohli vyrazit na výlet do parku u obchodního centra Olympie. Děti ráno dorazily s plnou výbavou, byly poučeny o bezpečnosti při jízdě a mohli jsme vyrazit. Za doprovodu některých rodičů, kteří byli na výletě velkým přínosem, jsme dorazili až do našeho daného cíle. Zde jsme využili velké nabídky poutavých atrakcí pro děti i místa k občerstvení. Na zpáteční cestě si děti ještě vyzkoušely dovednosti na terénní dráze a všichni jsme plní zážitků dorazili zpět do školky na pozdější oběd.

Komentáře jsou uzavřeny.