Východní Afrika – kolébka lidstva

Banner VAF 3V pátek 5. února opět navštívíme přírodovědně-zeměpisný výukový program projektu Planeta 3000. Věřte, že v programu „Východní Afrika – kolébka lidstva“ opět dojdeme velmi dobrodružnou, zábavnou a dech beroucí cestou k mnohému poznání. A na co se můžete v novém programu těšit? Naše putování začneme v hlavním městě Etiopie Addis Abeba, odkud budeme pokračovat na sever do Danakilské prolákliny.

Cesta k lávovému jezeru unikátního vulkánu Erta Ale je vysilující. Se zakladatelem projektu, fotografem a dobrodruhem Adamem Lelkem navštívíme jeden z nejagresivnějších kmenů světa. Poznáme tradice a zvyky tajuplného kmene Mursi, jehož ženy si vkládají na důkaz krásy do úst hliněné talířky a muži jsou obávanými bojovníky. Nezapomenutelné chvíle strávíme také na savaně, kde poznáme život mnoha vzácných zvířat. V kolébce lidstva poodhalíme prostřednictvím názorné animace tajemství vzniku Země a života. Další podrobnosti najdete zde: Planeta 3000

Začátek je stanoven na 11.40 h a do školy se vrátíme na oběd ve 13.30 h. Cena programu je 60 Kč a v ceně je i výtisk časopisu Koktejl.

 

Záložka pro permanentní odkaz.