Exkurze do Prahy

VyšehradV úterý 29. dubna jsme s 54 žáky osmého ročníku navštívili našeHrad hlavní město.

Vítek Vlček:

Na výlet jsem se těšil, protože jsem jel do Prahy podruhé v životě. Cesta byla dobrá, protože bylo kde sedět. Hned po vystoupení z vlaku jsem byl fascinován nádražím; někomu to možná připadá jako obyčejná věc, ale mně se to moc líbilo. Také bylo dobré, že náš průvodce nosil deštník, akorát byl zblízka špatně vidět.

Nejvíce se mi líbily hroby významných českých osobností na Vyšehradě. Orloj byl taky bezva, protože když jsem byl v Praze poprvé, neviděl jsem, jak odbíjejí hodiny.

Co by podle mě bylo dobré zlepšit je chození. Šli jsme dlouho bez přestávek a já se svými krátkými nožkami jsem udělal dvakrát tolik kroků co ostatní.

Praha se mi líbila a taky zastávka v Mc Donaldu nebyla na škodu. Výlet uběhl až moc rychle, ale odnesl jsem si kopu zážitků a fotek. Domů jsem sice sotva došel, ale zato s úsměvem od ucha k uchu.

Alžběta Kroupová:

V Praze se mi asi nejvíce líbilo na vyšehradském hřbitově. Mají to tam velmi pěkně udělané. Sice je to trochu smutné, ale když si čtete ty nápisy na hrobech, tak vás hezky hřeje na srdci, co za úžasné lidi u nás žilo. Nejvíc se mi líbil nápis na jednom z hrobů, kde bylo napsáno „Neplačte, oni jen spí“. Ale samozřejmě se mi tam líbilo všechno.

William Sachambula:

Výlet do hlavního města Prahy se mi moc líbil. Vzpomínám na Pražský hrad a střídání stráží. Moc se mi také líbilo, jakou zábavnou formou byla udělána tato exkurze a jaký zápal měl pro tento výlet náš průvodce. Dozvěděl jsem se zde spoustu zajímavých a nových věcí, o kterých jsem předtím vůbec nevěděl. Výlet byl velmi zajímavý a kdybych mohl, tak si ho milerád zopakuji.

Lukáš Beránek:

Včera to byl super den, moc se mi to líbilo. Odnesl jsem si spoustu nových informací. Vyšehradský hřbitov byl krásný, byl jsem tam podruhé, ale i tak jsem se dozvěděl mnoho nového. Líbil se mi Pražský hrad i jeho části jako chrám sv. Víta, Zlatá ulička… Na Karlově mostě to bylo fajn, bylo tam docela málo lidí. Moc se mi líbila organizace, pan průvodce byl SUPER:)

Dominik Lounek:

Výlet do Prahy se mi líbil. Byli jsme na Vyšehradě, tam se mi líbilo nejvíc. Byli jsme na vyšehradském hřbitově, kde bylo hodně známých osobností (Jaroslav Vrchlický, Waldemar Matuška, Josef Suk, Milada Horáková, Adolf Heyduk, Josef Hora, Božena Němcová, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Josef Václav Sládek atd….) Pak jsme šli na Pražský hrad a viděli jsme střídání stráží. Potom jsme šli po Karlově mostě a pak byl rozchod na Václavském náměstí. Koupil jsem si šest turistických známek, čtyři turistické vizitky, zmrzlinu, originální pražskou čokoládu, třícentimetrové krabičky se zápalkami s obrázky českého lva, Prahy a české vlajky. Potom jsme jeli domů.

Záložka pro permanentní odkaz.