Znovu na návštěvě u detektiva Šikuly

Detektiva Šikulu mají rády všechny děti v domě. Šikula provozuje detektivní kancelář, která se jmenuje Růžové brýle a dokáže vyřešit i ten nejtěžší případ.

Zvídalci si ho velmi oblíbili a rádi mu pomáhají případy řešit. Tentokrát přišli na to, že když se voda změní v led, může způsobit prasknutí vázy. Paní Květáková se tak zbytečně zlobí na domnělé pachatele.

Bonbony Skittles umí vytvořit duhu. Narovnejte je pěkně do kolečka na talíř a zalijte vodou, čekáte, co se stane? Vyzkoušejte si to jako naši detektivové.

Detektiv Šikula dal dětem úkol seznámit se s geodeskami a vytvořit různé tvary a obrázky. Pro ty, kteří nevědí, co je to geodeska – jedná se o moderní matematickou manipulační pomůcku, pomocí níž děti názorně poznávají prostředí geometrie. Přední strana má kolíčky v kruhu, zadní strana naopak v mřížce. Geometrické tvary a mandaly si vytvářejí děti s gumičkami v různých velikostech na kolíčky.

Tak šikulky gumičky zpět do sáčku, tentokrát dostanete i domácí úkol, a to najít cestu z bludiště ven. Brzy na shledanou.

 

Vedoucí Klubu

 

Záložka pro permanentní odkaz.