Výstava korunovačních klenotů

IMG_20150410_121915V dubnu naše třída navštívila výstavu, která se konala v letohrádku Mitrovských. Měla název České korunovační klenoty na dosah. Jak už název napovídá, byly tam k vidění korunovační klenoty. Nebyly však skutečné, ale jednalo se jen o pouhé repliky.

Ty nejdražší byly vyrobeny z kovu a zdobeny kameny. Jejich výroba byla také nejnákladnější. Byly tam však i klenoty z jiných materiálů, např. z těsta, textilu a jiné. Klenoty tvořila Svatováclavská koruna, žezlo a jablko. Mohli jsme také vidět sochu Karla IV. a papírový model hradu Karlštejn. Hodně se nám líbila sbírka středověkých zbraní, např. kuše, luky, meče, kopí a jiné. Na vystavený katův meč jsme si mohli dokonce sáhnout. Kdo tak učinil, může ho v životě potkat nějaké štěstí. Za pozornost stálo také brnění rytíře s helmou, středověké boty nebo nádherné šaty tehdy žijících žen. Vystavené byly i staré spisy, knihy, noty a mince. Obzvláště pěkný byl královský hermelín.

Na výstavě jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, např. i to, jak byly repliky klenotů vyráběny. To, co jsme se učili ve škole, jsme zde mohli vidět na vlastní oči. Do školy jsme se vrátili s bohatými zážitky a těšíme se na další podobné výstavy.

Žáci třídy IV.C

Záložka pro permanentní odkaz.