Pohár rozhlasu

V úterý 7. 5. a v pátek 10. 5 se konala oblastní kola v atletických závodech Pohár rozhlasu. Družstvo starších dívek se v konkurenci probojovalo z 2. místa do okresního finále, které proběhlo hned následující pondělí.

Nejlepšího umístění v oblastním kole z řad jednotlivců dosáhla Katka Nentvichová v běhu na 60 metrů, kde obsadila místo nejvyšší. Na druhém místě se umístil Dan Kněžík ve vrhu koulí. Třetí příčku obsadily sestry Kučerovy, Aneta v běhu na 800 metrů a Tereza ve skoku vysokém. Ostatní závodníci svými výkony přispěli k postupu dívek a k pěknému umístění chlapců.

Mladší závodníci měli v oblastním kole smůlu na počasí, původní čtvrteční termín byl z důvodu stálého deště přesunut na pátek. Přesto závodníci bojovali ze všech sil, ovšem konkurence zde byla příliš vysoká, proto se našim žákům nepodařilo probojovat do dalšího kola.

Na okresním finále, které se konalo v areálu VUT v Brně Pod Palackého vrchem, dívky bojovaly nejen se svými soupeřkami, ale především s velmi nepříznivým počasím. Naštěstí nepršelo, ale zima byla pořádná, vítr foukal ze všech sil. Některé dívky nedorazily na sraz, takže družstvo dívek bylo složeno pouze ze sedmi závodnic, i přesto se jim podařilo dosáhnout dobrých výsledků v některých disciplínách.

Děkujeme všem závodníkům za účast v závodech a přejeme jim co nejvíce dalších sportovních úspěchů.