Pasování na ZVÍDÁLKY

20141120_155139Naše škola se již několik let cíleně věnuje nadaným dětem. Z tohoto důvodu úzce spolupracuje s pedagogickou a psychologickou poradnou, Mensou ČR. Pro děti na naší škole připravujeme pracovní program, který respektuje jejich typ nadání. Mimoto pod vedením Mgr. Valčíkové děti pracují dvě hodiny týdně v blocích, v nichž je systematicky podporován jejich další intelektuální růst neobvyklými formami činností. V odpoledních hodinách mohou navštěvovat Klub dětí a jejich rodičů.

Myšlenky péče o šikovné děti nás přivedly k nápadu začít pracovat již s dětmi předškolního věku. Chtěli jsme nabídnout něco více, než může poskytnou mateřská škola, a vyjít tak malým zvídálkům vstříc. Ve spolupráci s Mensou jsme otevřeli v říjnu klub Zvídálek. Navštěvují ho nejenom děti z naší mateřské školy, ale i z jiných částí Brna. Program je vskutku různorodý. Velkou oblibu si získaly pokusy, tancování i program zaměřený na lidské tělo. Děti čeká ještě mnoho zajímavých témat. A jsou to děti opravdu velmi šikovné, čtení a počítání je pro mnohé hračkou.

Takové šikulky si jistě zasloužily pasování na Zvídálky, které slavnostně vykonala paní ředitelka RNDr. Jarmila Bavlnková. Navíc děti dostaly znak Zvídálků, který budou určitě  rády nosit připnutý na svém tričku. Přejme jim, ať se jim v klubu líbí a s chutí nastoupí v září do prvních tříd.

     Za klub Zvídálků                 PhDr. Alena Nováková

 

Záložka pro permanentní odkaz.