Návštěva Chovánku v Bystrci

DSC_6324V úterý 27. ledna  2015  jsme navázali na naši tradici z posledních let a znovu jsme se vypravili do dětského centra Chovánek v Bystrci. Naším cílem bylo předání finančního daru 5000,- Kč z výtěžku vánočního jarmarku školy a hraček, které se vybraly během naší hračkiády. V letošním roce se ke členům Žákovské rady přidali také vybraní žáci a žákyně IX.B, kteří se rozhodli věnovat dětem z Chovánku 2500,- Kč z výdělku své třídy na vánočním jarmarku. Jak se nám celé dopoledne vydařilo, můžete posoudit nejen z fotografií, ale i z článku, který napsala žákyně IX.B. Zbývá dodat, že v nás tato akce velmi povzbudila k další spolupráci s touto organizací.

V úterý 27. ledna jsme se spolu s Žákovskou radou vypravili do dětského centra Chovánek. Sraz byl v osm hodin ve vestibulu druhého stupně. Pod vedením pana učitele Žáka jsme společně vyrazili na tramvaj číslo jedna, kterou jsme jeli na konečnou zastávku Bystrc-Ečerova, a pak jsme šli pěšky směr Chovánek. Po cestě jsme koupili za naši třídu IX. B několik balíčků bonbonů pro děti. Po příchodu do Chovánku jsme si odložili věci, přezuli se a já jsem vytáhla fotoaparát, abych vše mohla důležité fotit. Hned na začátku předal pan učitel peníze za celou školu a já s Honzou jsme předali za naší třídu IX.B peníze, které jsme se rozhodli darovat z výdělku vánočního jarmarku.

Potom jsme se šli podívat na děti. Viděli jsme jejich pokoje a dozvěděli jsme se různé zajímavé věci ohledně toho, jak tam žijí. Bylo mi líto, že jsem ty úžasné děti nemohla fotit, ale alespoň jsme si s nimi užili zábavu. Dali jsme jim bonbony, které jsme donesli. Šli jsme si s nimi hrát. Skákali jsme do balonků a stavěli domeček. Byli šťastní, že tam s nimi jsme. Protože sněžilo, šli jsme všichni ven stavět sněhuláky a koulovat se. Tam si to děti velmi užili. Vozili jsme je na sáňkách a bobech. Postavili jsme hodně sněhuláků. Všechno krásné musí ale jednou skončit. Museli jsme už odejít. Rozloučili jsme se s nimi a vyrazili zpět do školy. Byl to super den, protože jsme mohli udělat radost malým dětem, které si nezaslouží takovýhle život. Jsou to děti, které jsou šikovné, a moc bych chtěla, aby mohli mít svoji šťastnou rodinu a domov.

Alžběta Kroupová, IX. B

DSC_6322 DSC_6345 DSC_6353 DSC_6360 DSC_6363 DSC_6366 DSC_6374 DSC_6380

Záložka pro permanentní odkaz.