Náš (IX.C) vánoční den se III.B

DSC_1759Na podzim jsme pro naší patronátní třídu III.B připravili v rámci dne jazyků projekt o Švédsku, na oplátku zase třída III.B pro nás přichystala vánoční dílny.

Tak to také bylo.

V ten den jsme se už ve třídě seřadili, abychom tam přišli aspoň troDSC_1768chu spořádaně. Když jsme vstoupili do třídy III.B, žáci nás přivítali písničkou Den přeslavný a Rolničky, rolničky. Moc se nám to líbilo, a tak (když jsme zrovna znali slova) jsme se přidali a také si zazpívali. No a tak se společným zpíváním  do našich duší pomalu začala vkrádat vánoční nálada. Poté, co jsme dozpívali, nás paní učitelka Rejnušová rozdělila ke stolečkům, kde už byly nachystány malé dílny.

U prvního stolečku bylo tzv. vizovické těsto, kde jsme si mohli vymodelovat, co jsme chtěli, a dozdobit hřebíčkem a pepřem (červeným, zeleným i tím obyčejným černým). Zde se hodně vyřádili Honza a Ondra.

U druhého stolečku nás čekala tvorba přáníček k nastávajícímu roku 2014, tam se nám asi líbilo s Verčou nejvíce.

DSC_1758 Na dalším stolečku byla hromada papírů, nůžky a kancelářské sponky. Pomocí nich (jak nám děti nadšeně sdělily) jsme mohli vystříhat vánoční vločku, která mohla být polepena malými zlatými hvězdičkami. Tady se zase líbilo Frantovi, Lukášovi a Ondrovi.

A u poslední lavice jsme vodovkami malovali vánoční motivy na dárkové papírové taštičky. Tady se hlavně vyřádili Kryštof, Kuba, Verča a Terka.

Mezitím nás mile překvapila ,,obsluha“, která roznášela vlastnoručně upečený štrúdl. Mňam.

A paní učitelka stála nadšeně mezi námi a pozorovala, jak si počínáme, a občas ji na tváři vytanul úsměv, protože měla radost, že se nám tu líbí.

Celkově se nám to opravdu moc líbilo a myslím, že můžu mluvit za celou třídu, když řeknu, že by takovýchto setkání mohlo být víc. Byl to úžasný zážitek. Děkujeme za něj III.B.

Klára Horáková, IX.C

DSC_1754   DSC_1761 DSC_1763 DSC_1765

 

 

 

 

Záložka pro permanentní odkaz.