Cyklozávod 2015

DSC_4887BDBUV pátek 29. května jsme v rámci Brněnských dnů bez úrazu uspořádali pro žáky II. stupně  cyklistický závod. Naším prvním cílem byla oblíbená restaurace Farma v Obřanech, kam se peloton složený z více než sedmdesáti žáků, pedagogů a rodičů bezpečně dopravil pod dohledem Městské policie Brno.

Na Farmě byl start i cíl rychlostní zkoušky dlouhé 12,5 km. Trať žáky zavedla do Bílovic, kde od pomníku S. K. Neumanna začala pomaličku, polehoučku stoupat až k Resslově hájovně. Po vrcholové prémii se žáci spustili Těsnohlídkovým údolím zpět k řece Svitavě a jeli, co jim síly stačily, zpět na Farmu. V průběhu závodu nestačilo mít jen rychlé nohy, ale také bystrou hlavu, protože na pěti stanovištích žáci museli zodpovědět otázky související s cyklistikou a ty pro někoho byly opravdu zapeklité.

mapamapa2Na mapách se můžete přesvědčit, že jsem celkem ujeli přes 37 kilometrů a zdolali převýšení 472 výškových metrů, s tím, že nejvyšší místo trati leželo v nadmořské výšce 320 m n. m. Nenechte se zmást naší průměrnou rychlostí, do té se počítalo také stání a občerstvování.

Děkujeme všem organizátorům za perfektně připravenou akci, pedagogům, rodičům a žákům devátého ročníku za pomoc v průběhu cyklozávodu a také Městské policii Brno za bezpečný průjezd Brnem. Sportu zdar!