Co se skrývá v našem těle

My dospělí to přece víme, ale naši malí zvídálci v tom tak jasno nemají. Ale po čtvrteční schůzce by vám mnohé věci mohli objasnit. Tentokrát děti nahlédly pod poličku lidského těla.

Začali jsme rozcvičkou a pozorovali jsme, co se stalo s naším dechem a jak srdíčko zrychlilo svůj tep. Dýchání je nejjednodušší fyzické cvičení. Protože je provádíme neustále, můžeme také kdykoli začít vědomě využívat dýchání k ovlivňování fyzického i psychického stavu. Tak jsme si vyzkoušeli různé druhy dechových cvičení a jejich správné provádění.

Na pokusu s nafukovacím balonkem a brčkem si děti vyzkoušely, jak naše srdce v těle funguje. Natažením provázku zjistily, jak vlastně jsou dlouhá naše střeva. Co se stane, když spolkneš bonbón? Kam se poděje? Dlouhou trubičkou sklouzne do žaludku. Ten vypadá jako balónek nebo třeba malý sáček. V tom sáčku jsou žaludeční šťávy, které bonbón rozloží. Žaludeční šťávy jsou něco jako hodně silné sliny. Když ale hltáš, tak se žaludek nadře a bolí.  Vyzkoušíme si to. Nalijeme do dvou pevných sáčků vodu a trošku zakápneme octem. Nadrobíme jeden kousek chleba do jednoho sáčku a do druhého dáme celý kus chleba. Pozorujme, který se rozmočí dřív. Který žaludek bys chtěl?

A nyní si vyzkoušejte na figuríně, kam které vnitřní orgány patří. A tak děti skládaly a poznávaly další orgány v našem těle. Nakonec vytvořily papírovou postavičku, které nalepily vnitřní orgány na správné místo. Jejda, čas jít domů. Víte, co nás čeká příště? Nechte se překvapit za čtrnáct dní.

 

Vedoucí klubu

  

Záložka pro permanentní odkaz.