Akce školní družiny prosinec–duben

VÁNOČKA, divadlo Kufr, 20. prosince ve 14.00 h , 40 Kč/dítě

Vánoční hra aneb Co andělé zvěstovali. Poetická hra dvou popletených andělů, kteří zvěstují narození Ježíše Krista v Betlémě. V představení jsou použity loutky, zpívání tradičních i méně známých vánočních písní a koled, živé muzicírování, drobné kejklířské či žonglérské hrátky. Loutky vytvořil Antonín Maloň. Hrají Adéla Kratochvílová a Dáša Trávníková.


RADOVANOVY RADOVÁNKY, Divadlo VĚŽ, 17. ledna ve 14.00, 40 Kč/dítě

Věděli jsme, že inscenovat dílo Zdeňka Svěráka nebude nijak snadné. Jakmile však Eva Peřinová dokončila scénu a Honza Zrzavý zhudebnil texty Martina Kudličky, bylo jasné, že jsme na nejlepší cestě k další povedené práci. A taky že jo! Vznikl krásný příběh plný lásky a dobrodružství, kořeněný kvalitní hudbou, působivými zvuky a typickým svěrákovským humorem. Celému dílu dal nezaměnitelné kouzlo sám Zdeněk Svěrák, který namluvil roli vypravěče. Ovšem zadarmo to nebylo! Stálo nás to jednu pocukrovanou bábovku. Pohádka trvá hodinu.


O PRAČLOVÍČKOVI, divadlo Tramtarie (Olomouc), 21. února ve 14.00 h, 40 Kč/dítě

Báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Trochu poučné, ale hlavně pořádně veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček postavil první domeček, jak musel objevit, k čemu je dobrý oheň, jak vyzrál nad tyranosaurem a jak zjistil, že ve dvou jde všechno líp.
Pohádka O pračlovíčkovi sklízí jeden úspěch za druhým. Má za sebou evropské turné po Belgii, Lucembursku a Německu. V roce 2011 získala cenu diváků na prestižním festivalu divadel pro děti Dítě v Dlouhé, který pořádá Divadlo v Dlouhé Praha. Účastnila se mezinárodní přehlídky Jiráskův Hronov 2011. V roce 2010 vyhrála celostátní přehlídku divadla pro děti Popelka Rakovník 2010!


CHAMELEON LEON, Kordula (Liberec), 21. března ve 14.00 h, 40 Kč/dítě

Hlavním hrdinou je Leon. Leon je malý chameleon, který má velké trápení. Je jiný. Na rozdíl od jiných chameleonu se mění na úplně jiné barvy než oni, a tak je často v ohrožení života. Pravda, nakonec se z malého ustrašeného chameleona stane právě díky jeho odlišnosti chameleoní hrdina.
Děti se v průběhu představení dozví podrobnosti z chameleoního života a zároveň získají návod, jak si jednoduše vyrobit pohyblivé obrázky. Opět si po představení mohou prohlédnout, jak je divadlo vytvořeno, tentokrát se jedná o pohyblivé obrazy za pomocí silonu a magnetů.


VYPRAVĚČ PŘÍBĚHŮ, Martin HAK (Praha), 18. dubna ve 14.00 h, 40 Kč/dítě

Martin pátrá v literatuře, naslouchá jiným vypravěčům i tvoří autorské kusy. Divákům-posluchačům z malého jeviště vypráví-hraje příběhy, sledy událostí tak neobvyklých, zajímavých, napínavých, typických, poučných, krásných, humorných i hrozných, že stojí za to si je pamatovat a občas na ně myslet. Příběhy dlouhé i krátké, skutečné od začátku do konce, skutečné jen zpola i takové, co se nikdy nestaly. Mýty, legendy, pověsti, pohádky, povídačky, bajky…

Záložka pro permanentní odkaz.