5.C v LDN Červený kopec

IMG_2881Navštívili jsme se třídou léčebnu dlouhodobě nemocných na Červeném kopci, abychom darovali výdělek z jarmarku.
Přivítala nás paní primářka, která nám vyprávěla o léčebně. Jaké to tam je, jak dlouho je postavena, o koho pečují. Starají se tam o pacienty dobře, např. je učí znovu chodit nebo jíst. Darovali jsme jim peníze, protože jednou taky budeme potřebovat péči a budeme rádi, že na nás taky někdo přispěje. Částka, kterou jsme darovali, bude použita na koupi tonometru.
Poté nás provedli po areálu a navštívili jsme babičky a dědečky na pokojích. Překvapilo nás, že je tam i 33 letý muž, který skončil na vozíčku, protože pil alkohol a bral drogy. Spal na ulici a umrzly mu nohy, které mu museli amputovat. Abychom je potěšili, přednesli jsme jim sborově Polednici a Kytici. Některé babičky si to říkaly s námi. Měli jsme pocit, že zavzpomínaly na dětství.
Řekli nám, že je to moc potěšilo, že jsme vůbec přišli a že si na ně někdo vzpomněl, protože někteří nemají vůbec nikoho, kdo by je navštívil. Ale myslíme, že se tam mají dobře, zdáli se nám šťastní a většina se na nás usmívala. Měli jsme pocit, že kdybychom tam taky skončili, tak bychom byli v dobrých rukou.
Třída V.C

Záložka pro permanentní odkaz.